Memory is Home! voor lagere scholen

afbeelding agenda

Memory is Home. Mode, herinnering en verbondenheid


Herontdek met jouw leerlingen de kracht van samenwerken.


“Please don’t touch my Raf Simons” rapt A$AP Rocky. “What’s that jacket, Margiela?” klinkt het in een nummer van Ye (Kanye West). Maar wie zijn deze Belgische ontwerpers die wereldwijd zo’n grote invloed hebben? En wie stond mee aan de basis van hun succes, vaak achter de schermen?


Memory is Home neemt leerlingen mee in de herinneringen en samenwerkingen van onder anderen Raf Simons, Olivier Rizzo, Hannelore Knuts en Inge Grognard, impactvolle figuren met een sterke band met Limburg. Aan de hand van nooit eerder vertelde verhalen krijgen ze een unieke inkijk in het leven en werk van grote en soms zelfs onbekende namen uit de modewereld, van ontwerper tot make-up artiest.


De tentoonstelling toont hoe samenwerking, vriendschap en creativiteit kunnen uitgroeien tot internationaal succes: van twee schoolvrienden die samen wereldberoemd werden tot jobstudenten bij de bakker die mee aan de basis stonden van Bikkembergs.


Na het bezoek gaan de leerlingen zelf creatief aan de slag in een praktische workshop, waarin ze elementen uit de tentoonstelling vertalen naar een opdracht. Zo worden inspiratie, teamwork en creativiteit actief met elkaar verbonden.


Memory is Home toont dat belangrijk werk vaak achter de schermen gebeurt en stimuleert leerlingen om creatief te denken, samen te werken en hun eigen talenten te ontdekken.


Praktisch:



  • Er zijn aangepaste pakketten beschikbaar voor lager (5 en 6e leerjaar) of secundair onderwijs.

  • Max. 30 leerlingen per tijdstip(15 per gids - we vragen dat er steeds een leerkracht of begeleider van de school bij elke klasgroep blijft, zodat het museumbezoek zo vlot mogelijk kan verlopen)

  • Duur: 120 min

  • Dinsdag - vrijdag tussen 9u en 17u volgens afspraak (maandag enkel op aanvraag)

  • €6/leerling, minimumbedrag €80.In deze prijs zijn de gids, inkom + materiaal inbegrepen.

Praktisch

Waar

Modemuseum Hasselt
Gasthuisstraat 11
3500 Hasselt

Wanneer

donderdag 14 mei 2026 tot zondag 31 januari 2027

Leeftijd

6-11

Prijs

Basistarief: 6 EUR

Reserveer plaatsen Meer info

Organisatie

Modemuseum Hasselt

Contact

+32 (0)11 239621 of modemuseum@hasselt.be

Delen: